باربری ارزان

یکی از مواردی که مهم‌ترین تأثیر را در انتخاب شرکت حمل‌ونقل دارد بحث قیمت تمام‌شده‌ی خدمات باربری است.
به همین دلیل به‌محض اینکه سروکارمان با شرکت‌های حمل‌ونقل بار می‌افتد به دنبال باربری ارزان می‌گردیم.
عوامل متعددی در تعیین قیمت تمام‌شده‌ی حمل کالا تأثیرگذار است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

چرا از باربری ارزان باید استفاده کنیم ؟

در دنیای امروزی به دلیل بالا رفتن هزینه های زندگی، نیاز به تنوع و نیاز به مهاجرت بین استان های مختلف، به دلایل مختلفی مانند نوع شغل و یا هموظنانی که به صورت مستأجر در یک مکان ساکن هستند و به همین خاطر نیازمند این هستند که در فاصله های زمانی کوتاهی نسبت به تعویض منزل و حمل و نقل لوازم خود اقدام کنند.

ما به شما این مژده را میدهیم که اگر شما هم از این دسته هستید، میتوانید اسباب و لوازم محل زندگی و محل کار خود را با استفاده از اتوبار و باربری ارزان جابجا نمایید و هر نوع  باری که داشته باشید را می توانید به شرکت جهان پیمان بار بسپارید.

باربری ارزان

باربری ارزان

 روش‌های کاهش قیمت حمل بار

بسیاری از ما بارها شده است که برای جابه‌جایی بار خود با شرکت‌های حمل بار زیادی تماس گرفته‌ایم و به اشتباه هزینه‌های زیادی را متحمل شدیم؛ اما تا امروز به این مسئله دقت نموده‌اید که می‌توانید با توجه به یکسری مسائل کوچک تا حد زیادی از قیمت حمل بار بکاهیم.

 انتخاب وسیله مناسب برای کاهش قیمت حمل بار

اگر تصمیم گرفته‌اید حمل اثاث منزل را خود بر عهده بگیرید، بهتر است کمی تأمل کنید. در نگاه اول این کار بسیار مقرون به صرفه می‌نماید ولی برخی از مشکلات را نیز باید در نظر بگیرید. تهیه ماشین حمل لوازم، دشوار و مشمول پرداخت هزینه است. نوسان نرخ بنزین، اجاره خاور برای حمل بار و بسیاری از هزینه‌های ریز و درشت را به ناچار باید بپردازید.

کاهش قیمت حمل بار با بسته‌بندی

اگر اثاث منزل را به درستی بسته‌بندی کنید، فضای کمتری را اشغال می‌کنند و در نتیجه قیمت حمل بار نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. مشخص است که هر چه بسته‌های کمتری داشته باشید، زمان اسباب‌کشی کمتر خواهد شد.

برای کاهش قیمت حمل بار می‌توانید بسته‌بندی لوازم را از قبل انجام دهید. به این ترتیب آرامش بیشتری دارید و می‌توانید با دقت بسته‌بندی لوازم منزل را انجام دهید. برای بسته‌بندی به کارتن‌های کوچک و بزرگ بسیاری نیاز دارید.

استفاده از باربری‌های شهر مقصد به جای استفاده از باربری‌های مبدأ

مثلاً فرض کنید در شهر تهران هستید و قصد دارید اساس خود را به قزوین ارسال کنید یک روش این است که به جای باربری‌های تهران به باربری‌های شهر قزوین زنگ بزنید. چون راننده‌ای که از قزوین به تهران می‌آید معمولاً خالی برمی‌گردد و به همین خاطر با مبلغ کمتر ممکن است که بار شما را از تهران به قزوین جابجا کند.

نقش دور انداختنی‌ها در کاهش قیمت حمل بار

دقت کنید که اسباب کشی ارزان به معنی حمل لوازم کمتر است. با نگاهی به اطراف متوجه لوازم غیر ضروری و بلا استفاده زیادی می‌شوید که زمانی کاربرد داشتند. کالسکه قدیمی پسرتان، تخت خواب دوران کودکی دختران و بسیاری از لوازم منزل هستند که هنوز نو و قابل استفاده می‌باشند.

برای کاهش قیمت حمل بار و کمک به پرداخت هزینه‌های اسباب کشی می‌توانید این لوازم را به فروش برسانید. بسیاری از افراد وسایل قدیمی را با خود به منازل جدید می‌برند در حالی که هرگز از آن‌ها استفاده نخواهند کرد. شاید بتوانید با فروش این لوازم، بخش از هزینه‌های اسباب کشی را جبران کنید.

کاهش قیمت حمل بار در زمان مناسب

یکی از راه‌های صرفه جویی در نرخ و قیمت حمل بار، توجه به زمان اسباب کشی است. کثرت جا به جایی ها در فصل تابستان بسیار بیشتر است و اغلب خانواده‌ها تقاضای کارگر اسباب کشی برای روزهای تعطیل را دارند. اگر اجاره‌نشین هستید، اجاره‌نامه را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا در فصلی غیر از تابستان اسباب کشی کنید.

نرخ باربری اثاث منزل در مهرماه و فصل پاییز، کمتر از فصل تابستان است. بسیاری از شرکت‌های باربری برای تعطیلات و آخر هفته هزینه بیشتری دریافت می‌کنند. برای کاهش هزینه باربری و اسباب کشی ارزان، در روزهای وسط هفته و یا فصلی غیر از تابستان اسباب کشی کنید.

باربری ارزان

باربری ارزان

عوامل مؤثر در باربری ارزان:

 مسافت حمل کالا:

طبیعی است که هرچقدر فاصله مکانی بین مبدأ و مقصد بیشتر باشد هزینه باربری نیز با توجه  به آن افزایش می‌یابد.
البته این افزایش هزینه به سبب سوخت بیشتری که کامیون باربری مصرف می‌کند، زمان صرف شده داخل جاده و سایر هزینه‌های یک کامیون حمل کالا در طول انجام مأموریت باربری می‌باشد.

همچنین وجود پله‌های متعدد و تعداد طبقات زیاد و کوچه‌های باریکی که باربری را با مشکل مواجه نماید نیز از عواملی است که بر هزینه باربری تأثیرگذار است.

 ابعاد ماشین حمل بار:

مهم‌ترین عاملی که باعث تجربه‌ی یک باربری ارزان خواهد شد،انتخاب ماشین مناسب حمل بار است.
ابعاد کامیون با توجه به توان خودرو، نوع و وزن کالای موردنظر برای حمل تعیین می‌شود.
قطعاً هرچقدر که از ماشین بزرگ‌تری برای حمل کالا استفاده کنید به همان مقدار به هزینه‌های تمام‌شده‌ی باربری افزوده خواهد شد.

پس بهتر است ابتدا با دانستن ابعاد و وزن دقیق کالای موردنظر اقدام به انتخاب بهترین ماشین حمل بار برای جابه‌جایی کالای خودتان بکنید.

وزن کالا:

تناژ یا همان وزن کالایی که کامیون باربری حمل می‌کند نیز ارتباط مستقیمی باقیمت نهایی حمل کالا دارد.
به‌عبارت‌دیگر هرقدر که وزن کالا کمتر باشد باربری ارزان‌تری را  تجربه می‌کنید.

قیمت سوخت:

قیمت سوخت مصرفی ماشین حمل بار نیز ازجمله عواملی است که در داشتن تجربه‌ی باربری ارزان تأثیرگذار است.
با توجه به مسافت، مقدار سوخت مصرفی کامیون حمل بار نیز افزایش می‌یابد.

موارد تأثیرگذار دیگری نیز وجود دارد که در مقاله قیمت حمل بار به‌تفصیل به بررسی آن پرداختیم.

باربری ارزان

 مهم‌ترین عامل در باربری ارزان:

اما مهم‌ترین موضوع این است که کیفیت انجام خدمات نیز تأثیر مهمی در باربری ارزان دارد.
ولی نباید این نکته را فراموش کرد که باربری و اتوبار ارزان به دنبال استفاده از تجهیزات و لوازم ارزان و نیروی کار کم‌هزینه است. اما چرا؟
شرکت‌های باربری برای سود بیشتر تمام سعی خود را می‌کنند که قیمت پایه را کاهش دهند. به همین منظور تا می‌توانند از ارزان‌ترین امکانات برای حمل بار استفاده می‌کنند. کارگران بی‌تجربه،جابجایی بی‌کیفیت وسایل و عدم تعهدپذیری ازجمله مواردی است که این شرکت‌های باربری ارزان، از آن استفاده می‌کنند.

خسارت‌های ناشی از خدمات جابجایی بی‌کیفیت شرکت‌های باربری ارزانقیمت باعث می‌شود که شما مجبور به پرداخت هزینه‌هایی برای تعمیر یا حتی تعویض وسایل خود شوید چون این شرکت‌ها هیچ تضمینی برای کیفیت لوازم شما ندارند و هیچ خسارتی را نمی‌پذیرند.

شما می‌خواهید با کمترین هزینه حمل بار  را انجام دهید ولی توجه داشته باشید که این باربری  به هر قیمتی نباشد چون هزینه‌ای که بعد از جابجایی برای تعمیرات و خسارت‌های دیگر پرداخت می‌کنید بیشتر از باربری ارزان قیمت است و آسیب‌هایی که به خانه و وسایل وارد می‌شود بسیار پرهزینه خواهد بود.

بهتر است همیشه قبل از ثبت سفارش باربری، با توجه به سابقه خدمات شرکت حمل‌ونقل و کیفیت انجام کار آن‌ها اقدام به ثبت سفارش خود کنیم.

فراموش نکنید که تمامی خدمات حمل بار دارای قیمت یکسان و تعرفه مصوبه و مشخصی هستند که تمامی شرکت‌های باربری از آن تبعیت می‌کنند.

درنتیجه اگر شرکت حمل‌ونقلی نرخ بسیار پایین‌ترین نسبت به سایر باربری‌ها برای جابه‌جایی کالای شما ارائه داد بدون درنگ مطمئن باشید که مشکلی در انجام کار وجود دارد.

شرکت حمل‌ونقل جهان پیمان بار با ارائه مشاوره رایگان درزمینهٔ حمل‌ونقل کالا  آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می‌باشد. علاوه بر این می‌توانید جهت استعلام قیمت حمل بار نیز با بخش پشتیبانی در تماس باشید.

دانلود مقالات به صورت pdfدانلود مقاله

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
 بارگیری کامیون

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + نه =