باربری تهران

همان‌طور که قبلاً گفتیم باربری یعنی جابه‌جایی کالا از یک مبدأ به یک مقصد مشخص.اتوبار نیز تعریفی مشابه با باربری دارد با این تفاوت که اتوبار بیشتر برای حمل اثاثیه منزل و خرده بارها کاربرد دارد.در این مقاله به بررسی باربری تهران می پردازیم.

باربری تهران چگونه است؟

باربری در سطح شهر تهران به دلیل محدودیت‌های فضای شهری دارای شرایط و مقررات خاص خود می‌باشد. به‌خصوص اینکه برای حمل برخی کالاها از انبارهای درون‌شهری نیاز به ماشین حمل کالای بزرگ‌تری داریم.

محدودیت‌ها در باربری تهران

محدودیت ترافیکی:

کلان‌شهر تهران به دلیل موقعیت جغرافیایی و نوع معماری شهری برای تردد خودروهای حمل بار دارای محدودیت‌ها و قوانین خاصی است.
از مهم‌ترین این محدودیت‌ها در باربری تهران محدودیت طرح آلودگی هوا یا همان طرح زوج و فرد سابق است.این امر سبب شده تا برخی خدمات مربوط به حمل بار در برخی نقاط شهر قابل‌دسترس نباشد.حداقل تا زمانی که ساعات این محدودیت‌ها به پایان برسد.

بااین‌حال باربری جهان پیمان بار با داشتن مجوزهای لازم جهت تردد در طرح‌های ترافیکی سبب تسهیل در خدمت‌رسانی به شما عزیزان شده است.

باربری تهران

ترافیک در باربری تهران

محدودیت نوع ماشین حمل بار:

از دیگر محدودیت‌ها در باربری تهران به نوع ماشین حمل بار درون‌شهری می‌توان اشاره کرد.
ازآنجایی‌که معمولاً بارهای درون‌شهری دارای ابعاد و تناژ مشخص و کمتری نسبت به بارهای ترانزیت برون‌شهری هستند،لذا برای جابه‌جایی کالا و باربری تهران عموماً از خودروهای حمل بار کوچک‌تر نظیر نیسان، خاور، بادسان و… استفاده می‌کنند.

خوشبختانه شرکت حمل‌ونقل جهان پیمان بار جهت رفاه حال شما عزیزان و تجربه‌ی یک باربری آسوده و ایمن انواع خودروهای حمل بار درون‌شهری و برون‌شهری را در ناوگان حمل بار خود دارا می‌باشد.برای استعلام قیمت کافی است با بخش پشتیبانی و یا ثبت سفارش حمل کالا تماس گرفته تا همکاران ما در کمترین زمان، پاسخگوی شما عزیزان باشند.

محدودیت معماری شهری:

تهران یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران به شمار می‌رود و به لحاظ پایتخت بودن، شهری استراتژیک محسوب می‌شود.
ازآنجاکه اکثر کسب‌وکارهای بازاری و پوشاک در محله‌های قدیمی‌تر و بازاری نظیر مولوی و بازارچه امام خمینی فعالیت دارند، امکان تردد خودروهای حمل باری بزرگ‌تر نظیر خاور، 911 و … در این اماکن مقدور نیست.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
حمل و نقل هوایی

به همین دلیل برای جابه‌جای کالا در این محدوده‌ی شهری از خودروهای حمل بار کوچک‌تر مثل نیسان، وانت و… استفاده می‌کنند.

باربری با نیسان

حمل بار با نیسان

شرکت حمل‌ونقل جهان پیمان بار جهت رفاه حال مشتریانی که در این محدوده‌های شهری سکونت دارند و کسب‌وکارهایی که در محدوده مولوی و بازار فعالیت دارند، اقدام به بازگشایی شعبه حمل بار خود نموده است.

مشتریان عزیزی که در این مناطق فعالیت دارند می‌توانند جهت ارسال کالاهای خود با شماره تماس ۳۳۸۰۸۵۸۰ـ۰۲۱  گرفته و برای ثبت سفارش اقدام کنند.

محدودیت نوع کالا:

ممکن است در باربری تهران امکان جابه‌جایی کالا با هر بسته‌بندی یا وزنی امکان‌پذیر نباشد.به‌طور مثال حمل کالاهایی مثل شیشه، آیینه، تیرآهن و… نیازمند شرایط خاص حمل آن کالاست.
علاوه بر این هر خودروی باربری مقدار تناژ مشخصی برای حمل کالا دارد و این‌طور نیست که چون در باربری تهران محدودیت داریم، تناژی بیشتر از مقدار مجاز قابل‌حمل توسط خودروی باربری جابه‌جا شود و یا نسبت به اصول ایمنی حمل کالا بی‌توجه کنیم.برای اطلاع از مقدار دقیق تناژی که هر یک از خودروها باربری حمل می‌کنند می‌توانید به مقاله ابعاد کامیون مراجع نمایید و از ابعاد و وزن قابل‌حمل انواع کامیون باربری مطلع شوید.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت باربری تهران

مسافت بین مبدا و مقصد:

یکی از عواملی که روی قیمت باربری وسایل شما تاثیر گذار است، مقدار مسافت طی شده از مبدا تا مقصد است.

حجم وسایل:

تعداد وسایل و حجم آن‌ها روی قیمتی که باید به شرکت باربری بپردازید تاثیر گذار است. هر چه تعداد وسایل شما و حجم آن‌ها بیشتر شود، ‌به ماشین بزرگتری نیاز خواهید داشت. کامیونت‌های شرکت‌های باربری حداکثر می‌توانند ۶ تن را جابه‌جا کنند.

برای حمل‌ونقل وسایل خود در داخل شهر تهران، نمی‌توانید از کامیون‌های بزرگتری استفاده کنید. پس اگر میزان وسایل شما بیشتر از مقدار ظرفیت کامیونت شرکت باربری باشد، تعداد دفعات بارگیری افزایش پیدا می‌کند و هزینه نهایی بیشتر می‌شود. برای کم کردن هزینه باربری می‌توانید وسایل غیرضروری خود را دور بیاندازید.

نوع وسایل:

در صورتی‌ که می‌خواهید وسایل سنگینی از قبیل یخچال بزرگ، پیانو، گاو صندوق و. را جابه‌جا کنید، به کارگر باربر بیشتری نیاز دارید. درنتیجه، قیمت جابه‌جایی اینگونه از وسایل بیشتر می‌شود.

تعداد طبقات:

تعداد طبقات در مبدا و مقصد، یکی دیگر از عواملی است که روی قیمت باربری تاثیرگذار است. هر چه خانه یا محل کار شما در طبقه بالاتری قرار داشته باشد، کارگران باید انرژی بیشتری برای جابه‌جایی وسایل شما صرف کنند و همین موضوع روی قیمت نهایی باربری تاثیرگذار است. به ازای هر طبقه مبلغ ثابتی به قیمت نهایی اضافه می‌شود.

روز و ساعت اسباب‌کشی:

میزان پولی که بابت حمل‌ونقل وسایلتان به شرکت‌ باربری می‌دهید به‌روز و زمان اسباب‌کشی شما ربط دارد. اگر اسباب‌کشی را به آخر هفته موکول کنید، باید هزینه بیشتری بپردازید.

چرا که میزان تقاضا برای باربری در آخر هفته بیشتر از روزهای دیگر است و قیمت‌ها بالاتر می‌رود. اگر می‌خواهید هزینه کم‌تری برای باربری بپردازید، لازم است فصل زمستان را برای جابه‌جا شدن انتخاب کنید.

مدت‌زمان اسباب‌کشی:

معمولا شرکت‌های باربری قیمت اولیه را برای سه ساعت کار، به شما اعلام می‌کنند و به ازای هر ساعت اضافه مقداری را به هزینه نهایی می‌افزایند. هزینه نهایی خدمات باربری شامل دستمزد کارگران و هزینه ماشین باربری می‌شود.

باربری تهران

باربری تهران

چگونه می توان از خدمات شرکتهای باربری تهران استفاده کرد؟

بطور خلاصه افرادی که قصد اثاث کشی منزل و یا محل کار خود (مانند اداره، شرکت، بانک، فروشگاه، آموزشگاه، مرکز خدماتی، فرهنگی و غیره) را دارند، باید مراحل زیر را بگذرانند تا بتوانند به آسانی اسباب کنند:

  • شرکت باربری (خدمات اتوبار) مورد نظر خود را انتخاب کنند.
  • با شرکت باربری تماس گرفته و خدمات اسباب کشی را برای زمان مورد نظر خود رزرو می کنند.
  • کارگران باربری در زمان تعیین شده به محل (منزل و یا دفتر کار شما) اعزام می شوند.
  • در صورت نیاز به بسته بندی، اثاثیه و لوازم بسته بندی می شوند.
  • لوازم و وسایل آماده شده به خودروهای حمل بار (مانند خاور، کامیون، کامیونت و یا وانت بار) منتقل شده و راهی مقصد می شوند.
  • در مقصد، کارگران وسایل را از خودروی باربری به محل جدید منتقل می کنند.

البته جهت تماس با شرکت باربری معتبری که انتخاب کرده اید، بهتر است با در نظر گرفتن منطقه ای که در آن زندگی می کنید، با همان شعبه تماس بگیرید. برای مثال افرادی که شمال تهران سکونت دارند و یا محل کار آنها در آنجا واقع شده، بهتر است با شرکتهای قعال در زمینه باربری شمال تهران تماس بگیرند تا به این ترتیب سریع تر و بهتر بتوانند خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

اتحادیه باربری تهران

اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران که به آن اتحادیه باربری و اتحادیه باربری تهران هم گفته می‌شود، نهاد رسمی است که در شهر تهران واقع‌شده و درواقع اتحادیه شرکت‌های اتوبار تهران است و طیف گسترده‌ای از شرکت‌های حمل‌ونقل و سایر مشاغل متحد صنعت حمل‌ونقل را تشکیل می‌دهد.

عنوان رسمی شرکت‌های باربری تهران ” اتحادیه صنف حمل‌ونقل بار سبک شهری و پیک موتوری ” است.

به این معنی که این اتحادیه صنفی مربوط به کلیه شرکت‌هایی است که درزمینهٔ پیک موتوری و حمل‌ونقل بار شهری (اسباب‌کشی و یا جابجایی حمل بار) در تهران فعالیت دارد.

عضویت در این اتحادیه‌ها اهمیت زیادی دارد. کلیه اعضا و شرکت‌هایی که دارای مجوز از این اتحادیه هستند، اعتبار دارند و تمامی فعالیت‌ها و نرخ‌های پایه آن‌ها زیر نظر این اتحادیه است.

شرکت‌هایی که شرایط لازم جهت عضویت در اتحادیه باربری را داشته باشند و جهت دریافت مجوزهای مربوط به این  اتحادیه  اقدام کنند، درنهایت برای آن‌ها پروانه کسب صادر می‌شود.

این مجوز که از طرف اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران صادر می‌شود و مشخصات فرد صاحب امتیاز شرکت اتوبار به همراه مشخصات دیگر (ازجمله شماره پروانه، تاریخ صدور، تاریخ انقضاء و…) نوشته شده است.

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
ابعاد کامیون

دانلود مقالات به صورت pdf

 

 

دانلود مقاله

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 6 =