باربری تهران شمال

اگر قصد حمل بار یا باربری از تهران به شمال کشور مانند مازندران را دارید، مسلم است که شرایط و نکات قابل‌توجه نسبت به باربری داخل شهر تهران متفاوت است و حتماً باید به الزامات این نوع حمل بار که در ادامه بیان‌شده توجه کنید.

 نکات باربری تهران شمال

 • در ابتدا باید به حجم بار خود توجه کنید و اگر قصد اسباب کشی را دارید، تاجای ممکن سعی کنید از وسایل اضافی برای حمل بار پرهیز کنید.
 • یکی دیگر از نکات مهم نوع ماشین حمل بار  است. دقت کنید متناسب با حجم و میزان بار خود از مجهزترین و بهترین وسیله برای سفرهای داخل جاده استفاده کنید تا اگر مشکلی پیش آمد راننده کامیون،خاور و هر وسیله حمل بار دیگر باتجربه کافی در این زمینه بتواند آن را حل کندتا سفری بی‌خطر داشته باشید و بار خود را سلامت به مقصد برسانید.برای اطلاع بیشتر در مورد ویژگی راننده کامیون می‌توانید این مقاله را مطالعه کنید.
 • مسئله مهم دیگری که باید موردتوجه قرار بگیرد بسته‌بندی و گذاشتن اسباب و وسایل در خودروی باربری است.شرکت جهان پیمان بار با بهترین و باتجربه ترین پرسنل خود جابجایی بار را به‌طور صحیح و ایمن انجام می دهند تا وسایل آسیب نبینند.
 • راننده باربری باید ضمن داشتن تسلط به جاده و اصول رانندگی در آن، بهترین مسیر را انتخاب کند.
 • شرایط آب و هوایی هم یکی از نکات مهم برای باربری تهران شمال است که باید قبل حمل بار زمان مناسب آن را انتخاب و وسایل ایمنی و تجهیزات لازم را در اختیار داشت. اگر این شرایط را مدنظر قرار ندهید و در روزهای بارانی و برفی باربری انجام شود به دلیل لغزنده بودن جاده ممکن است حوادث ناگواری رخ بدهد که برای هیچ‌کس خوشایند نیست.شهرک‌های صنعتی زیادی در مازندران وجود دارند که همین امر اهمیت حمل بار بین این شهرک‌های مازندران و تهران را چندین برابر می‌نماید.
 • جاده‌ها یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مسئله برای حمل بار به شمار می‌آیند و همیشه خطرات خاص خود را دارند.خصوصاً جاده‌های شمال که همیشه شلوغ و پر رفت‌وآمد هستند و رانندگان ماشین‌های باربری باید حداکثر احتیاط لازم را در این زمینه داشته باشند.
باربری

باربری تهران شمال

جاده باربری تهران شمال

همان‌طور که گفته شد، حمل بار به شمال و سایر نقاط دیگر کشور نسبت به باربری در داخل تهران، دقت و حساسیت بیشتری را می‌طلبد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
لیست باربری‌ های تهران

برای باربری تهران شمال از سه جاده اصلی جاده چالوس، جاده فیروزکوه و جاده هراز می‌توان تردد کرد. هر یک از این جاده‌ها که قدمت بالایی دارند و از آن زمان تاکنون مرتب مورداستفاده مسافران و خودروهای باربری قرارگرفته‌اند.

 

باربری تهران شمال

جاده های باربری

جاده هراز:

 این جاده یکی مسیرهای اصلی باربری تهران مازندران است و بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات از طریق این مسیر اقدام به حمل بار می‌کنند. جالب است بدانید طول این جاده حدود 183 کیلومتر است و بین تهران و آمل قرارگرفته و کوتاه‌ترین مسیر بین این دو شهر می‌باشد.

 جاده فیروزکوه:

یکی از جاده‌های پرتردد تهران به مازندران است و معمولاً امنیت بیشتری نسبت به جاده هراز دارد. محل قرارگیری این جاده، در بین تهران و قائم‌شهر است. جاده فیروزکوه دارای طولی در حدود 247 کیلومتر است که جهت حمل بار و جابجایی کالا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

جاده چالوس:

 یکی از زیباترین جاده‌های ایران است که از شهرستان کرج شروع‌شده و به چالوس در مازندران منتهی می‌شود ولی یک مشکلی که وجود دارد و همه را رنجیده‌خاطر می‌کند، وجود ترافیک سنگین در آن است. این جاده برای جابجایی مسافر و حمل بار به شهرهایی چالوس، نوشهر و نواحی اطراف آن‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عوامل تأثیرگذار در باربری

به‌طور خلاصه عوامل تأثیرگذار در باربری تهران شمال عبارت‌اند از:

 • حجم وسایل حمل بار
 • نوع ماشین باربری موردنیاز
 • انتخاب جاده مناسب
 • شرایط آب‌وهوا
 • یک‌طرفه و یا دوطرفه بودن جاده
 • پیش‌بینی ترافیک مسیر
 • مجهز بودن در جاده

دانلود مقالات به صورت pdf دانلود مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *