باربری آنلاین

 باربری آنلاین

امروزه با پیشرفت و گستردگی تکنولوژی، ماهيت و نوع كار تغييرکرده و باعث رشد در جوامع اقتصادی شده است.

تکنولوژی بر روی تمام کسب و کارهای سنتی تاثیر زیادی داشته و به همین دلیل است که به روز بودن در زمینه فناوری در تمام کسب و کارها امر ضروری است و یک اصل مهم به شمار می رود که همه افراد در هر کسب و کاری باید از آن بهره ببرند تا بتوانند به اهداف خود برسند و بر رقیبان کسب و کار خود پیروز شوند.

بنابراین با بهره گیری از تکنولوژی در هر کسب و کار، جابجایی و حمل بار کالا نیز به دو صورت انجام می شود:

باربری سنتی و باربری آنلاین

باربری آنلاین

باربری آنلاین

باربری سنتی

باربری های سنتی همیشه در زندگی و اقتصاد مردم نقش بسیار مهمی داشته است.

همانطور که از نامش مشخص است، باربری سنتی یک روش قدیمی است که در حال حاضر افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

هرچند با وجود نرم‌افزار‌های مختلف در این حوزه، همچنان شاهد افرادی هستیم که با مراجعه حضوری به باربری‌ها، برای انجام امور حمل بار خود به صورت سنتی اقدام به ثبت حمل بار می کنند .

اما خیلی زود شاهد فراگیر شدن تکنولوژی در تمام کسب و کارها می شویم به طوری که شاید این امر منجر به این شود که همه فرآیندهای کسب و کار به صورت آنلاین و اینترنتی انجام شود و این پیشرفت تکنولوژی در کار ممکن است روش سنتی را دچار رکود کند.

روش های سنتی باربری در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار است اما صرف نظر از این محبوبیت و عادت به انجام این سبک باربری، مشکلاتی نیز وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم.

معایب حمل بار سنتی

جستجوی باربری

مهم ترین مشکل و دردسر برای این سبک از باربری پیدا کردن نزدیک ترین باربری به محل مورد نظر است.

به این دلیل که باربری نزدیک همواره هزینه کمتری را برای درخواست کننده به همراه دارد.

در این روش درخواست کننده حتما نیاز به گشت و گذار در خیابان های اطراف دارد که این جستجو به دنبال باربری، زمان خیلی زیادی را از باربر می گیرد و این امر باعث اتلاف وقت و انرژی درخواست کننده می شود.

باربری آنلاین

باربری آنلاین

قیمت حمل بار

قیمت حمل بار یکی دیگر از مسائل مهم برای درخواست کننده است.

چون بعد از پیدا کردن باربری نزدیک حالا باید قیمت های حمل بار را مقایسه کنیم تا مناسب ترین قیمت باربری را انتخاب کنیم.

البته این مورد هم وجود دارد که بر سر یک قیمت به توافق برسید ولی پس از اتمام کار در هنگام تسویه حساب با قیمتی خلاف قیمت توافق شده می رسید که این اصلاُ مورد قبول نمی باشد.

کارگران باربری

از موارد مهم دیگر که تاثیر زیادی در جابجایی صحیح و ایمن بار دارد، کارگران باربری هستند.

آنها باید مسلط و مجرب به جابجایی وسایل سنگین آن هم به صورت حرفه ای باشند اما در بازار سنتی ما نمی توانیم از صحت این موضوع با اطلاع شویم.

همچنین هیچ تضمینی برای این که وسایل شما صحیح به مقصد برسد و خسارتی پیش نیاید وجود ندارد.

دریافت انعام

علاوه بر شفاف نبودن قیمت و دریافت هزینه ای متفاوت از قیمت توافق شده، شما می‌بایست هزینه ای را هم به عنوان انعام به تیم باربری پرداخت کنید که هزینه تعریف شده‌ای نیست. این مدل دریافتی اصلا مناسب تیم زحمتکش باربری نیست و باید برای آن یک مدل پرداختی شفاف و مناسب در نظر گرفته شود که به عنوان دستمزد تیم باربری شناخته شود.

نداشتن تیم پشتیبانی منسجم

یک از عواملی که باعث می شود در طول باربری حس خوبی نداشته باشید، این است که تیم باربری با شما برخورد مناسبی نداشته باشد. برخورد نامناسب آنها موجب می‌شود شما چاره‌ای جز همکاری با این تیم نداشته و جایی هم برای پیگیری شکایات شما وجود نداشته باشید.

مشکلات در روزهای بارانی

ممکن است هنگام کرایه وانت و نیسان، راننده در قبال خیس شدن وسایل شما خود را مسئول نداند و خودتان مجبور شوید برای این کار چاره‌ای بیاندیشید.

باربری آنلاین

باربری آنلاین

باربری آنلاین

در باربری آنلاین به جرأت می توان گفت تمام مشکلات باربری سنتی برطرف شده است و درخواست کننده  در هر زمان و مکانی  می تواند تمام اقدامات لازم برای باربری را در کسری از ثانیه مشاهده کند و به بررسی آن بپردازد.

مزایای باربری آنلاین

باربری آنلاین مزایای زیر را به دنبال خواهد داشت:

 • دیگر نیازی به گشت و گذار در خیابان های اطراف ندارید و این یعنی صرفه جویی در وقت و انرژی، شما می توانی این میزان از وقت و انرژی را صرف کارهای روزمره دیگر کنید.
 • حالا خیال شما راحت است مبلغ تمام شده کار را ابتدا مشاهده می کنید و دیگر نیازی به چونه زدن به روش سنتی نیست و این یعنی راحتی خیال از هزینه انجام شده در یک اسباب کشی که در روش سنتی نشانی از آن دیده نمی شود.
 • در باربری آنلاین دیگر نیازی نیست که نگران زمان باربری باشید، بعد از سفارش شما که تنها با زدن یک اشاره بر روی صفحه گوشیتان است در کوتاه ترین زمان ممکن راننده ماشین باربری آنلاین به آدرس سفارش دهنده می رسد و با توجه به قوانین که در باربری آنلاین مشخص شده دیگر نباید نگران جا به جایی لوازم و مراقبت از آن ها بود.
 • یکی دیگر از ویژگی های باربری آنلاین استفاده از نقشه برای انتخاب کوتاه ترین و بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد است چیزی که در روش سنتی جایگاهی ندارد و شما با خیال راحت می توانید از زمان سفارش تا رسیدن به مقصد وضعیت بار خود را رصد کنید.
 • همچنین شما میتوانید موقعیت بار خود را روی نقشه به صورت آنلاین ببینید و متوجه خواهید شد که بار شما الان دقیقا در کجا قرار دارد.

شما با استفاده از حمل و نقل اینترنتی میتوانید به سادگی و در هر موقعیتی که هستید( داخل منزل، محل کار، در سطح شهر) سفارش حمل بار خود را در کمتر از دو دقیقه ثبت کنید و تمام مراحل آن را به صورت آنلاین انجام داده و روند انجام باربری آنلاین را مشاهده نمایید.

باربری آنلاین

باربری آنلاین

خدمات باربری آنلاین شامل موارد زیر است:

 •  انتخاب مناسب ترین محل مورد نظر برای باربری
 • انتخاب تعداد کارگران مجرب
 • قیمت باربری بدون هیچ هزینه اضافی دیگر .نیازی به چونه زدن به روش سنتی نیست.
 • زمان باربری خیلی حائز اهمیت است؛ چون بعد از سفارش تنها با زدن یک اشاره بر روی صفحه گوشیتان در کوتاه ترین زمان ممکن راننده ماشین باربری به آدرس سفارش دهنده می رسد و با توجه به قوانینی که در باربری آنلاین مشخص شده دیگر نباید نگران جا به جایی لوازم و مراقبت از آن ها بود.
 • استفاده از نقشه برای انتخاب کوتاه‌ترین و بهترین مسیر در رسیدن به مقصد؛                                                                     چیزی که در روش سنتی جایگاهی ندارد و شما با خیال راحت می توانید از زمان سفارش تا رسیدن به مقصد، وضعیت بار خود را دقیق مشاهده کنید.
 •  شما می‌توانید موقعیت بار خود را روی نقشه به صورت آنلاین ببینید و متوجه می شوید که بار شما الآن دقیقا در کجا قرار دارد.

معیارهایی برای انتخاب یک شرکت باربری آنلاین

۱. امکان بارگیری و تحویل بار در سراسر کشور

خدمات یک شرکت باربری آنلاین زمانی جامع و کارآمد محسوب می‌شود که در سراسر کشور ارائه شود، یعنی انجام بارگیری و تحویل بار در تمامی شهرهای ایران امکان‌پذیر باشد. این موضوع برای آن دسته از صاحبان بار که در چندین نقطه کشور فعالیت می‌کنند بسیار حائز اهمیت است. گستردگی شهرهای تحت پوشش شرکت باربری آنلاین برای رانندگان نیز بسیار مهم است، چرا که پس از تحویل محموله، می‌توانند برای مسیر برگشت نیز بارگیری کنند، این کار موجب مصرف بهینه سوخت، افزایش درآمد و صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود.

۲. امکان رهگیری محموله

در باربری سنتی، امکان اطلاع از موقعیت بار پس از بارگیری تا زمان رسیدن به مقصد برای صاحبان بار وجود نداشت، اما اکنون با کمک فناوری‌های GPS و تکنولوژی تلماتیکس، صاحبان کالا می‌توانند موقعیت بار را روی نقشه به‌صورت آنلاین مشاهده کنند.

باربری آنلاین

باربری آنلاین

۳. دسترسی به شبکه وسیع ناوگان

یکی از معیارهای مهم در انتخاب شرکت باربری آنلاین، در اختیار داشتن یک شبکه گسترده ناوگان است. تعداد و تنوع کامیون‌ها از فاکتورهای مهم یک شبکه ناوگانی محسوب می‌شوند. چرا که هر کدام از انواع مختلف کامیون‌ها و تریلی‌ها، برای حمل یک نوع بار خاص مناسب هستند. مثلا نوع کامیون حمل سیمان با نوع کامیون حمل مواد لبنی متفاوت است. از این رو یک شرکت باربری با امکان دسترسی به تعداد ناوگان بیشتر و متنوع‌تر، می‌تواند طیف وسیعی از نیازهای مشتریان را تامین کند.

۴. هزینه حمل بار

بدون شک قیمت کرایه حمل بار، یکی از مهم‌ترین موارد در فرایند حمل و نقل کالا است. برای اطلاع از قیمت واقعی کرایه بار و مقایسه با قیمت اعلام شده یک باربری اینترنتی، می‌توانید به سامانه‌های رایگان و هوشمند استعلام کرایه باربری مراجعه کنید و با ثبت مشخصات محموله، از هزینه واقعی حمل بار خود مطلع شوید.

برخی از شرکت‌های پیشرو و معتبر باربری آنلاین از امکانات و قابلیت‌های دیگری مانند پنل مدیریت حمل بار، سامانه ثبت اعلام بار و.. نیز برخوردارند. با مدنظر قراردادن این معیارها می‌توانیم  کیفیت و اعتبار شرکت‌های باربری اینترنتی را دقیق‌تر بسنجیم و مناسب‌ترین شرکت را حمل و نقل کالاهای خود انتخاب کنیم.

 

دانلود مقالات به صورت pdf دانلود مقاله 

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
تفاوت ترانزیت داخلی و خارجی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =