اتوبار تهران

امروزه حمل بار مانند گذشته نیست و از روش های مختلفی می توان حمل بار را انجام داد. درگذشته به علت نداشتن وسایل نقلیه، باربری و حمل بار توسط نیروهای انسانی و حیوانات انجام می‌شد که به‌مرور زمان، پیشرفت‌هایی درزمینهٔ علم مکانیک صورت گرفت.با گذشت زمان ما شاهد ابداع وسایل نقلیه مختلفی بودیم که بسیاری از آن‌ها برای مقاصد حمل و نقل و باربری ساخته‌شده بودند. تجهیزاتی مانندکشتی‌های باربری، هواپیماها، ماشین‌های باربری و … از این دسته وسایل نقلیه بودند که در آن زمان روانه بازار شدند.

اتوبار تهران

با ورود وسایل نقلیه به بازار حمل و نقل و باربری، اتوبار رونق گرفت و فراگیر شد. این واژه مخفف دو کلمه اتومبیل و باربری است که به‌وسیله اتومبیل امر حمل و نقل انجام می‌پذیرد و فعالیتش را با تعداد زیادی وسیله نقلیه در اندازه‌های متفاوت انجام می‌دهد . هر وسیله بسته به نوع و حجم بار و همچنین فاصله بین مبدأ تا مقصد دسته‌بندی می‌شوند.

هر اتوبار تعدادی نیرو مجرب و متخصص جذب می‌کند تا عمل بار زدن اسباب و اثاثیه و تخلیه آن‌ها در مقصد را به نحو احسن انجام دهد. اتوبار به دو بخش اتو و بار تقسیم‌بندی می‌شود که بخش اول به معنی اتومبیل و بخش دوم به معنی حمل و نقل و باربری است. اتوبار اصطلاحاً به شرکت‌های حمل بار زمینی نیز مربوط می‌شود.

اتوبار تهران

اتوبار تهران

تفاوت اتوبار و باربری

اتوبار به معنای حمل و نقل وسایل از راه زمینی است اما واژه باربری، معنا و کاربرد کامل‌تری دارد . در روش باربری علاوه بر راه های زمینی، از راه‌های دریایی و هوایی نیز  استفاده می‌کنند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
انواع بیمه باربری

باربری‌ها درخواست حمل و نقل همه نوع بار را قبول می‌کنند و معمولاً بارها را در همه اندازه‌ها جابه‌جا می‌کند. یکی از شاخصه‌هایی که اتوبار و باربری را از یکدیگر متمایز می‌کند، امکان حمل بار بین‌شهری است و فقط باربری‌ها هستند که می‌توانند بارها رابین شهرها منتقل کنند و همچنین باربری مؤسسات حمل‌ونقلی هستند که زمینه فعالیتشان حمل خرده بار داخلی و دربستی است و همچنین  توانایی حمل بار را در هراندازه دارند.

برای اینکه بار را از یک استان خارج کنید، نیاز به بارنامه دولتی دارید که توسط شرکت باربری در همان استان صادر می‌گردد. وظیفه شرکت‌های اتوبار حمل و نقل اثاثیه منزل و اسباب‌کشی است و اجازه ندارند بارنامه شرکت‌های باربری را صادر کنند و این نوع بارنامه را از شرکت‌های باربری خریداری می‌کنند و پس از خرید بارنامه و اضافه کردن سود اتوبار، هزینه‌اش را از مشتری دریافت می‌کنند.

با توجه به این توضیحات اگر موفق شوید یک شرکت باربری باقابلیت مجوز صدور بارنامه دولتی را پیدا کنید، به‌صورت بسیار چشمگیری در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کرده‌اید!

دامنه فعالیت یکی از تفاوت‌های اتوبار و باربری است. اتوبار دامنه فعالیت کمتری نسبت به باربری دارد. اتوبار صرفاً می‌تواند اسباب و اثاثیه منزل یا محل کار را انتقال دهد درحالی‌که باربری به علت در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته‌تری نسبت به اتوبار قادر است هر نوع باری را جابه‌جا کند.

باربری می‌تواند از شن و ماسه تا مواد غذایی توسط ماشین‌های یخچال دار را جابه‌جا کند درحالی‌که اتوبار به علت نداشتن ماشین‌های یخچال دار، نمی‌تواند مواد غذایی را انتقال دهد.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
بارنامه

مزایای اتوبار تهران

  • اتوبار تهران در نظر دارد برای دادن اطمینان خاطر به مشتریان، سرویس مشاوره به‌صورت تلفنی را فعال کند.
  • اتوبار تهران تلاش می‌کند برای بالا بردن کیفیت سرویس‌دهی، از بهترین روش‌های بسته‌بندی وسایل خانه بهره ببرد.
  • اتوبار تهران برای حفظ سلامت اثاثیه مشتریان، از کارتن‌های باکیفیت و مقاوم بهره می‌برد.
  • برای جلب اعتماد مشتری و افزایش تقاضا، اتوبار تهران از نیروهای متخصص و حرفه‌ای استفاده می‌کند.
  • اتوبار تهران ماشین‌های مختلفی دارند که با توجه به نوع مقصد و کاربردهای گوناگون از انواع خاصی بهره می‌برد.

معایب اتوبار تهران

اسباب‌کشی توسط شرکت‌های باربری مزایای زیادی دارد ولی در کنار آن باید به نکاتی توجه داشت که یکی از آن‌ها این است که با توجه به هزینه‌ای که دارد، مورد خوبی برای خانواده‌های کم‌درآمد نیست و یکی از معایب آن به شمار می‌رود.

در مواقعی خاص که اتوبار درخواست‌های زیادی دارد و حجم زیادی از مشتریان به آن‌ها مراجعه می‌کنند، شما دیگر نمی‌توانید طبق برنامه خود پیش بروید و باید یکی از برنامه‌های آنان را بپذیرید و درنتیجه باید برنامه‌تان را عوض کنید.

ممکن است درروند برنامه‌ریزی‌های شما دچار اختلال شود و علاوه بر این اگر یک اتوبار معتبر را انتخاب نکنید، ممکن است از شما کلاه‌برداری کنند و متضرر شوید و یکی دیگر از ضررهای اتوبار غیر معتبر، کارگرانی است که در حین کار تخصص و تجربه کافی را ندارند و این امکان هم وجود دارد که وسایل خانه شما آسیب ببینند. برای همین است که اکیداً توصیه می‌کنیم به اتو بارهای مجرب و مورد اعتماد مراجعه کنید.

دانلود مقالات به صورت pdfدانلود مقاله

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
ابعاد کامیون
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *