اتحادیه باربری

اتحادیه باربری 

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان،اکثر صنف‌ها و مشاغل دارای اتحادیه هستند. درواقع اشخاص حقیقی و یا حقوقی عضو این اتحادیه‌ها ملزم به پیروی از استانداردها و دستورالعمل‌های رسمی این اتحادیه‌ها هستند.باربری هم از این قاعده مستثنی نیست.

اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران که به آن اتحادیه باربری و اتحادیه باربری تهران هم گفته می‌شود، نهاد رسمی است که در شهر تهران واقع‌شده و درواقع اتحادیه شرکت‌های اتوبار تهران است و طیف گسترده‌ای از شرکت‌های حمل‌ونقل و سایر مشاغل متحد صنعت حمل‌ونقل را تشکیل می‌دهد.

عنوان رسمی شرکت‌های باربری تهران ” اتحادیه صنف حمل‌ونقل بار سبک شهری و پیک موتوری ” است.

به این معنی که این اتحادیه صنفی مربوط به کلیه شرکت‌هایی است که درزمینهٔ پیک موتوری و حمل‌ونقل بار شهری (اسباب‌کشی و یا جابجایی حمل بار) در تهران فعالیت دارد.

عضویت در این اتحادیه‌ها اهمیت زیادی دارد. کلیه اعضا و شرکت‌هایی که دارای مجوز از این اتحادیه هستند، اعتبار دارند و تمامی فعالیت‌ها و نرخ‌های پایه آن‌ها زیر نظر این اتحادیه است.

شرکت‌هایی که شرایط لازم جهت عضویت در اتحادیه باربری را داشته باشند و جهت دریافت مجوزهای مربوط به این  اتحادیه  اقدام کنند، درنهایت برای آن‌ها پروانه کسب صادر می‌شود.

این مجوز که از طرف اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران صادر می‌شود و مشخصات فرد صاحب امتیاز شرکت اتوبار به همراه مشخصات دیگر (ازجمله شماره پروانه، تاریخ صدور، تاریخ انقضاء و…) نوشته شده است.

خدمات اتحادیه باربری

این اتحادیه به امور مختلفی می‌پردازد که مهم‌ترین این اقدامات به‌صورت زیر است:

  • تعیین دستورالعمل‌های جدید و قوانین مربوط درزمینهٔ های باربری در تهران
  • نظارت بر کلیه فعالیت‌ها و سیاست‌ها
  • رعایت مسائل ایمنی شرکت‌های اتوبار تهران
  • رعایت استانداردهای آموزش حمل‌ونقل جاده‌ای با قوانین بین‌المللی
  • حفظ حقوق و تأمین منافع اعضای اتحادیه باربری
  • تعیین نرخ و تعرفه‌های رسمی حمل بار
  • ارتقاء منافع حمل‌ونقل
حمل و نقل با ماشین باربری

حمل بار با ماشین باربری

البته باید گفت که این اتحادیه  پیگیر مسائل حقوقی افراد نیز هست. برای مثال اگر شخص حقیقی یا حقوقی مشتری یکی از شرکت‌های اتوبار و باربری تهران باشد و در زمان خدمات اسباب‌کشی (چه در مرحله بسته‌بندی لوازم  و چه هنگام حمل و جابجایی بار) به هر یک از وسایل و یا اثاثیه فرد خسارتی وارد شود، می‌تواند جهت ادعای خسارت به این اتحادیه مراجعه کند.

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
اتوبار تهران

قانون اتحادیه

از مهم‌ترین مواردی که این اتحادیه جهت رفاه شهروندان همواره در نظر گرفته است، ایمنی وسایل، کالاها و لوازمی است که توسط شرکت‌های باربری جابجا می‌شوند. درواقع شرکت‌های اتوبار مسئول حفظ ایمنی وسایل و لوازم شما در طول مسیر حمل بار هستند، به همین جهت درصورتی‌که در طول مسیر حمل بار در تهران، هر یک از وسایل کوچک‌ترین آسیبی ببینند، در آن صورت شرکت ارائه‌دهنده خدمات حمل بار مسئول است و باید به مشتری خسارت پرداخت گردد.

 

بسته بندی بدون خسارت

بسته بندی صحیح بار بدون خسارت

قیمت‌ها و تعرفه‌ها

قیمت و تعرفه‌های پایه اتحادیه باربری جهت حمل‌ونقل کالای شهری تهران برای تمام شرکت‌های عضو این اتحادیه یکسان است و شرکت‌ها باید از تعرفه‌ها و قوانین این مجموعه تبعیت کنند.

قیمت‌ها با توجه به نوع خودروهای حمل بار (خاور، وانت‌بار، کامیون و…) و بر اساس مسافت طی شده و هزینه‌ی کارگر و خدمات اضافی که انجام می‌شود محاسبه می‌شود به‌طوری‌که هرچه حجم کار بیشتر باشد تعرفه‌ها بالاتر خواهد بود.

 

 دانلود مقالات به صورت pdf  دانلود مقاله

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *