اتحادیه باربری

اتحادیه باربری 

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان،اکثر صنف‌ها و مشاغل دارای اتحادیه هستند. درواقع اشخاص حقیقی و یا حقوقی عضو این اتحادیه‌ها ملزم به پیروی از استانداردها و دستورالعمل‌های رسمی این اتحادیه‌ها هستند.باربری هم از این قاعده مستثنی نیست.

اتحادیه ها طیف گسترده ای از گروه های ذی نفع مربوط به یک خدمت خاص را در یک شهر خاص به دور هم جمع می کند. اتحادیه باربری های تهران نیز بر همین اصل طیف گسترده ای از شرکت های حمل و نقل و سایر مشاغل مربوط به صنعت حمل و نقل را در خود جای داده است. اتحادیه باربری تهران در جهت خدمت و ارتقاء منافع اعضای صنعت حمل و نقل که در شهر تهران فعالیت می کنند، تشکیل شده است.

اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران که به آن اتحادیه باربری و اتحادیه باربری تهران هم گفته می‌شود، نهاد رسمی است که در شهر تهران واقع‌شده و درواقع اتحادیه شرکت‌های اتوبار تهران است و طیف گسترده‌ای از شرکت‌های حمل‌ونقل و سایر مشاغل متحد صنعت حمل‌ونقل را تشکیل می‌دهد.

جالب است بدانید که اتحادیه صنف حمل و نقل کالای شهری تهران با نامهای فراوان زیر شناخته می شود:

اتحادیه باربری، اتحادیه باربری تهران، سازمان اتحادیه باربری تهران، صنف باربری، صنف باربری تهران، اتحادیه صنف باربری تهران، اتحادیه باربری های تهران، اتحادیه باربری درون شهری تهران، اتحادیه اتوبار تهران، اتحادیه صنف اتوبار تهران، اتحادیه اتوبارهای تهران، اتحادیه حمل بار، اتحادیه حمل بار و اثاثیه، اتحادیه حمل اثاثیه منزل، اتحادیه حمل و نقل، اتحادیه حمل و نقل کالای شهری، اتحادیه صنف حمل و نقل درون شهری تهران، اتحادیه صنف موسسات باربری تهران، اتحادیه صنف موسسات باربری و حمل و نقل تهران.

عنوان رسمی شرکت‌های باربری تهران ” اتحادیه صنف حمل‌ونقل بار سبک شهری و پیک موتوری ” است.

به این معنی که این اتحادیه صنفی مربوط به کلیه شرکت‌هایی است که درزمینهٔ پیک موتوری و حمل‌ونقل بار شهری (اسباب‌کشی و یا جابجایی حمل بار) در تهران فعالیت دارد.

عضویت در این اتحادیه‌ها اهمیت زیادی دارد. کلیه اعضا و شرکت‌هایی که دارای مجوز از این اتحادیه هستند، اعتبار دارند و تمامی فعالیت‌ها و نرخ‌های پایه آن‌ها زیر نظر این اتحادیه است.

شرکت‌هایی که شرایط لازم جهت عضویت در اتحادیه باربری را داشته باشند و جهت دریافت مجوزهای مربوط به این  اتحادیه  اقدام کنند، درنهایت برای آن‌ها پروانه کسب صادر می‌شود.

این مجوز که از طرف اتحادیه صنف حمل‌ونقل کالای شهری تهران صادر می‌شود و مشخصات فرد صاحب امتیاز شرکت اتوبار به همراه مشخصات دیگر (ازجمله شماره پروانه، تاریخ صدور، تاریخ انقضاء و…) نوشته شده است.

خدمات اتحادیه باربری

این اتحادیه به امور مختلفی می‌پردازد که مهم‌ترین این اقدامات به‌صورت زیر است:

  • تعیین دستورالعمل‌های جدید و قوانین مربوط درزمینهٔ های باربری در تهران
  • نظارت بر کلیه فعالیت‌ها و سیاست‌ها
  • رعایت مسائل ایمنی شرکت‌های اتوبار تهران
  • رعایت استانداردهای آموزش حمل‌ونقل جاده‌ای با قوانین بین‌المللی
  • حفظ حقوق و تأمین منافع اعضای اتحادیه باربری
  • تعیین نرخ و تعرفه‌های رسمی حمل بار
  • ارتقاء منافع حمل‌ونقل
حمل و نقل با ماشین باربری

حمل بار با ماشین باربری

البته باید گفت که این اتحادیه  پیگیر مسائل حقوقی افراد نیز هست. برای مثال اگر شخص حقیقی یا حقوقی مشتری یکی از شرکت‌های اتوبار و باربری تهران باشد و در زمان خدمات اسباب‌کشی (چه در مرحله بسته‌بندی لوازم  و چه هنگام حمل و جابجایی بار) به هر یک از وسایل و یا اثاثیه فرد خسارتی وارد شود، می‌تواند جهت ادعای خسارت به این اتحادیه مراجعه کند.

قانون اتحادیه

از مهم‌ترین مواردی که این اتحادیه جهت رفاه شهروندان همواره در نظر گرفته است، ایمنی وسایل، کالاها و لوازمی است که توسط شرکت‌های باربری جابجا می‌شوند. درواقع شرکت‌های اتوبار مسئول حفظ ایمنی وسایل و لوازم شما در طول مسیر حمل بار هستند، به همین جهت درصورتی‌که در طول مسیر حمل بار در تهران، هر یک از وسایل کوچک‌ترین آسیبی ببینند، در آن صورت شرکت ارائه‌دهنده خدمات حمل بار مسئول است و باید به مشتری خسارت پرداخت گردد.

 

بسته بندی بدون خسارت

بسته بندی صحیح بار بدون خسارت

کاربرد اتحادیه باربری برای شما

برای افراد و خانواده‌هایی که جابه جایی و اسباب کشی دارند مهم است که شرکت باربری تهران که انتخاب میکنند نرخ و تعرفه آن به چه صورت است و بیش از حد نباشد.در واقع میخواهند بدانند نرخ کارگر و ماشین‌های مخصوص باربری و جابه جایی به چه صورت است و چقدر است این تعرفه ها و نرخ ها را باید اتحادیه باربری تهران اعلام کند و این قیمت ها و نرخ ها هرسال تعرفه و مصوب خود را دارد که درون وبسایت ها قرار داده می‌شود و اطلاع رسانی میشود.

معمولاً تماس با اتحادیه ها زمانی صورتی میگیرد که مشتری ضرر کرده است و شرکت باربری به درستی پاسخ‌گو آن نبوده به طور مثال امکان دارد وسیله ایی در جابه جایی آسیب دیده باشد و کارگر نیز قبول نکند که باعث آسیب این وسیله شده است و فرد با شرکت باربری تماس میگیرد و باربری هم قبول نمیکند که ضرر مشتری را پرداخت کند و مشتری نیز بهئ مقامات بالاتر مثل اتحادیه رجوع میکند و شکایت خود را اعلام میکند و اتحادیه به مشکل وی میپردازد.

قیمت‌ها و تعرفه‌ها

قیمت و تعرفه های پایه اتحادیه حمل و نقل کالای شهری تهران برای تمام شرکت های عضو یکسان است و حتی برخی از شرکت هایی که عضو این اتحادیه نیستند نیز از تعرفه ها و قوانین این مجموعه تبعیت می کنند. قیمت های پایه اتحادیه در واقع مربوط به  خدمات مختلف شرکت های اتوبار و باربری در تهران هستند، از جمله: 

• نرخ استفاده از انواع خودروهای حمل بار (خاور، وانت بار، کامیون و …)
• تعرفه حمل بار در تهران بر اساس مسافت (کیلومتر)
• هزینه کارگر

و موارد دیگر که همگی در نهایت در یک جمع بندی قیمت و نرخ خدمات حمل بار تهران را تشکیل می دهند. 

 دانلود مقالات به صورت pdfدانلود مقاله

 

پیشنهاد می کنیم این مقاله رو هم مطالعه کنید:
شرکت های تولید کننده کامیون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =